МИЛА САЛАТА

Потребни состојки :  500 гр. урда, 2 павлаки, 400 гр. рендани пилешки гради, 200 гр. ча...

КРАЛСКА ТАВА

Потребни состојки :  3 парчиња пилешки стек, 3 парчиња свинско каре, 3 парчиња свински ...

ТРЕСЕНА ПАСТРМКА

Потребни состојки: 1пастрмка, 1 главица кромид, малку  магдонос, лимонов сок, сол и бел...

МЛЕЧНА ПАНАКОТА

Потребни состојки:, 500 мл. неутрална крема, 300 мл. млеко, 150 гр. шеќер, 60 гр. желатин и сос о...