ЃУМБИР КОЛАЧИ

Потребни состојки за тестото: 450 гр. брашно, 160 гр. кафеав шеќер, 1 лажичка цимет, 1 ...

ПИЛЕШКИ БАЛОТИН

Потребни состојки:  1 копан со наткопан, 100 гр. печурки, 1 парче пршута, 1 главица кро...