МИЛА САЛАТА

Потребни состојки :  500 гр. урда, 2 павлаки, 400 гр. рендани пилешки гради, 200 гр. ча...

ПОСНА ТОРТА

Потребни состојки:  2-3 чаши брашно, 100-200 гр. ореви, 3-4 лажици мармалад, малку брус...

ЗОЛЕНИК

Потребни состојки: 1 кг. пченкарно брашно, 3 лажици бело пченично брашно, 2 страка праз, 2 ј...