Бергузар Корел си го пофали мажот: Сулејман е величествен и по дома!

Турската актерка Бергузар Корел, која е мажена за својот колега Халит Ергенч, инаку главен актер во серијата „Сулејман Величествени“, вели дека тој е величествен и по дома.

Бергузар и Халит се запознале на снимањето на серијата „1001 ноќ“, а се венчале во 2009 година и веќе наредната година го добиле синот Али. 

Убавата актерка во интервју за „Cafe24“ открила дека со сопругот ги дели обврските околу детето и куќата.

- Се работиме заедно и сме вистински тим – кажала таа.
притисни ентер