Денеска се одржува продолжение на судскиот случај „Монструм“

Денеска се одржа ново рочиште за случајот „Монструм“.

Прв сведочеше Сашо Мијалков, поранешниот шеф на УБК, а потоа Синиша Алексовски ,Блерим Беџети и Муса Џафери .

 Андријана Лазова го следи рочиштето.

До каде е денешното рочиште и што се беше кажано?

Во видеото погледнете го целиот извештај.

притисни ентер