Заев и Мицкоски за прво предизборно јавно соочување на Канал 5 ТВ

Како што веќе е информирана јавноста вечерва во 18 часот и триесет минути на Канал 5 телевизија ќе се организира дуелот меѓу претседателите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицковски.

Еве што изјавија и двајцата во пресрет на првото предизборно  јавно соочување во пресрет на парламентарните избори на 12-ти април.

притисни ентер