Видео: Силно невреме во Хрватска

Хрватска попладнево ја зафатило силно невреме проследено со врнежи од дожд, град и грмотевици. 

Метеоролозите најавуваат дека во одделни делови од земјата ќе падне и снег.

Во централна Хрватска се забележани врнежи од град.

Попладнево метеоролозите најавуваат пад на температурите кој претпладне се движела од 8 до 18 степени на Јадран. Значителен пад на температурите под влијание на студен воздух се очекува вечерва.

притисни ентер