Синот на Аки Рахимовски за новата сестричка : Важно е татко ми да е среќен

По веста дека пејачот Аки Рахимовски, на 65 годишна ворзст, добил ќерка со 27 години помлада Словенка, за неговата новородена сестра и врската со неговиот татко проговори 38-годишниот син на Аки,  Кристијан Рахимовски.

"Да се ​​има бебе е убава работа. Да се ​​биде среќен е исто така убава работа. Татко ми има 65 години, но на крајот, кога ќе се подвлече линијата, најважно е човек да биде среќен", рече Кристијан, кој исто така е музичар.

Тој признава дека не ја видел својата сестра Антонија што се роди пред три месеци, но има намера да ја посети Словенија што е можно поскоро.

„Важно е дека бебето е живо и добро, што татко ми е среќен, како и неговата партнерка“, вели тој.

Добро е познато дека Кристијан и Аки немаа идеална врска и дека Кики порасна без татко, но тој вели дека никогаш не го осудил за тоа.

"Никогаш не сум му судел на татко ми. Неколку пати имавме несогласувања за некои работи, но дури и во тие несогласувања сме биле доволно искрени да не лажеме. Ова е негова одлука, негов живот. Како можеби и најголемата sвезда во оваа област, покрај покојниот Оливер и Чолиќ, тој припаѓа на генерацијата од 200 луѓе кои настапуваа 350 дена годишно.Така ние никогаш не можевме да ја градиме таа врска.Кога си мал, не го добиваш тоа.Како што свирам со годините, колку постар станувам, толку повеќе сфаќам , но тоа не беше оправдување некои работи да не можеа да се сменат “, рече Кристијан.

Тој самиот веќе има три деца, синовите Дејвид и Филип и ќерката Викторија. На прашањето каков дедо е Аки, тој одговори: „Тој не сака да се нарекува дедо. Вистината е дека тој и јас сме двајца луди музичари и ние никогаш не растеме“.

притисни ентер