Државјанин на Црна Гора заразен од коронавирус

Државјанин на Црна Гора кој се наоѓа на крузерот „Дајмонд Принцес“ во јапонското пристаниште Јокохама, заразен е од коронавирус, соопштија од Министерството за надвореши работи на Црна Гора.

Од Министерството велат дека се очекува црногорскиот држајванин да биде префрлен од бродот во болница на копно во Јапонија.

Како што се наведува во соопштението, тој во телефонски разговор рекол дека се чувствува добро.

притисни ентер