ВМРО – ДПМНЕ : Дебакл на маршот за правда на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ најави инфраструктурен бум во вредност од над 2 милијарди евра

Преку соопштение , ВМРО – ДПМНЕ објави факти на денот.

Факти на денот:

1.       ВМРО-ДПМНЕ најавува инфраструктурен бум. Две милијарди евра за автопатишта и уште над 300 милиони евра за нови канализациони и водоводни мрежи.

2.       Семејството Заеви инволвирано во најголемиот криминален случај “Рекет”. Главни конструктивци на мрежата се Зоран и Вице Заеви.

3.       СДСМ и покрај притисокот на администрацијата доживеа дебакл на маршот за правда.

4.       Нина Ангеловска да и соопшти на јавноста колку пари ја чинат државата вработувањата од денот на објавувањето датум за избори.

5.       СДСМ со одржувањето на маршот потврди дека правдата во државата е заробена.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

притисни ентер