,,Црната пантера” се фотографира гола во кревет на 50 години (ФОТО)

Манекенката Наоми Кембел, на 50 годишна возраст, не престанува да објавува предизвикувачки фотографии.

,,Црната пантера”, како што ја викаат нагалено, ги изненади своите следбеници на Инстаграм со фотографија во кревет на кој позира во топлес. Таа ја покрила едната брадавица раката, а на другата ставила sвезда.

„Селфи за недела“, напиша Наоми во објавата.

„Ќе го срушите интернетот, госпоѓица Наоми“, „Како можете да бидете совршени?“, „Изгледате како божица“, се само неколку од коментарите оставени под фотографијата, кои собраа скоро 200 000 лајкови за само 12 часа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#SelfieSunday 🌙 💫

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Наоми многу пати докажа дека не се срами од позирање гола. Кон крајот на јануари, таа објави фотографија на која носи само капа и потпетици, а исто така го покажа и голото тело на насловната страница за Вог.

притисни ентер