УХМР: И наредната седмица не очекува потопло време

Метеоролозите не очекуваат големи промени во временските услови, оттаму велат и наредната седмица не очекува потопло време, со благ пад на температурите кон средината на неделата.

Кога се очекуваат повремени врнежи од дожд на пониските, односно снег на повисоките места, додека пак кон крајот на седмицата температурите повторно ќе се покачат, а идниот викенд се очекуваат мали и локални врнежи од снег на повисоките места

притисни ентер