Видео: Никола Јокиќ како тренер на легендарниот Тони Кукоч!

Центарот на НБА лигашот Денвер, Србинот Никола Јокиќ се најде во улога на тренер на една ревијална средба на ОЛ стар викендот во Чикаго кој започна синоќа.

Јокиќ беше тренер на ревијалниот меч во Чикаго, на кој учествуваа поранешни ѕвезди на НБА и параолимпијци.

Јокиќ во својот тим го имал и легендарниот кошаркар од поранешна Југославија, екс ѕвездата на Булси Тони Кукоч.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The Joker has too much fun coaching!

A post shared by Denver Nuggets (@nuggets) on

притисни ентер