Фото: Целосна трансформација, Адел непрепознатлива

Светската музичка ѕвезда  со раскошен глас Адел деновиве гордо ја истекнува својата трансформација.

Но, јавноста има остри критики поради нејзиниот нов изглед.  Адел ослабела, но и го коригирала лицето!?

По појавувањето на доделувањето на Оскарите во Лос Анџелес, Адел повторно ја шокираше јавноста со својот изглед.

Адел во краток рок ослебела цели 45 килограми, но мегапопуларната пејачка не планира да застане само на тоа. Иако енормното губење на килограми е очигледно, извесни промени се видливи и на нејзиното лице.

Според нејзините фанови  Адел ги зголемиле усните, ги затеганала јаболчниците и го коригирала носот.

Последната папарацо фотка на Адел ги потврдува тврдењата на фановите.

притисни ентер