Богатите деца од Балканот се фалат со милионите (ВИДЕО)

Откако на Инстаграм можеше да се  да видат богатите деца од земји ширум светот какосе фалат со парите на мама и тато, на Инстаграм се појави профил на домашната слична популација од Балканот .

На профилот се наоѓаат фотографии и снимки на кои младите се фалат со скапи часовници, купишта банкноти, автомобили и патувања.

🧂🧂🧂

A post shared by #bahataomladina (@bahata_omladina_balkan) on

„Каде што има премногу “, е еден од насловите под објавата.

Bauštel💦💦

A post shared by #bahataomladina (@bahata_omladina_balkan) on

На објавените снимки во позадина се слуша турбо фолк музика.

🔫

A post shared by #bahataomladina (@bahata_omladina_balkan) on

Sve ovo na rate💪

A post shared by #bahataomladina (@bahata_omladina_balkan) on

Dnevni pazar

A post shared by #bahataomladina (@bahata_omladina_balkan) on

Ono kad prilagodis auto stajlingu⚫️

A post shared by #bahataomladina (@bahata_omladina_balkan) on

Odbijanje UV zracenja na SRB nacin 🌝💶😅

A post shared by #bahataomladina (@bahata_omladina_balkan) on

Dezinfekcija 🥂

A post shared by #bahataomladina (@bahata_omladina_balkan) on

Заев: Коалицијата Можеме е победник на овие избори!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во обраќањето рече дека коалицијата Можеме е победник на предвремените парламентарни избори со најмалку три пратеника предност пред ВМРО-ДПМНЕ.

Заев рече дека коалицијата има сигурна и стабилна предност од најмалку тројц апратеници , со мошност за добивање уште двајца или тројца.

,,Со оваа ваша поддршка не обврзувате на одговорност, но може да работиме уште повеќе и уште подобро" , рече Заев .

ДИК: СДСМ 36,13%, ВМРО-ДПМНЕ 34,65%, ДУИ 11,57%, АА и А 8,79%

Од преброени гласови 96,93 отсто од избирачките ливчиња, Коалицијата предводена од СДСМ „Можеме" води со освоени 36,13 отсто од гласовите пред ВМРО-ДПМНЕ со 34,65.

Податоците објавени од Државната изборна комисија во нивното седиште, имајќи предвид дека веб страницата повеќе од еден час не им функционира, покажуваат дека за ДУИ гласале 11,57, за Алијанса на Албанците и Алтернатива 8,79, за Левица 3,96, ДПА 1,48 и за Интегра 1,33 , а другите партии и коалиции учесници на изборите имаат под 0,4 отсто, информира пред малку на прес конференција портпаролот на ДИК , Адмир Шабани.

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за формирање на нова влада

Народот покажа дека народот не сака криминална и коруптивна власт, рече генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ , Игор Јанушев.

Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки.

ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .

притисни ентер