Видео: Тепачка меѓу навивачите на Сао Паоло и Коринтијанс

Жестока тепачка меѓу две навивачки групи од најголемиот град во Бразил.

На едно метро станица во Сао Паоло избила голема тепачка меѓу фудбаласките навивачи на Сао Паоло и Коринтијанс.

Нетрпеливоста меѓу навивачите на овие два клуба е огромна.

Хулиганите  на Сао Паоло направиле „заседа“ на една метро станица за нивните ривали од Коринтијанс, додека тие патувале на натпревар на нивниот тим.

Откако навивачите на Коринтијанс излегле од возот на својата станца биле пречекани од хулигани од Сао Паоло, по што се случил вистински хаос во метрото, оние кои не успеале да побегнат добиле добар ќотек.

притисни ентер