Фаталната Србинка му одржа лекција на Федерер (ВИДЕО)

Маријана Вељовиќ  му го украде шоуто на легендата на Австралија опен,Роџер Федерер , кој има рекордни 20 гренд слем титули, од кои шест во Мелбурн.

Роџер Федерер е на домашен терен, каде секогаш е во центарот на вниманието. Поточно, тој беше таму се додека неговиот статус на главна sвезда не му го украде српската судијка, која го привлече вниманието поради атрактивниот изглед , поради што навивачите пееја  „Маријана, слатка мала Маријана…“

Вељовиќ судеше на  напнат натпревар во четвртфиналето во кое Федерер славеше против Тени Сандгрен по три и полчасовна битка со 3: 6, 6: 2, 6: 2, 6: 7, 6: 3. Тој стигна до 15-то полуфинале на овој Гренд Слем по уште еден маратон, претрпејќи повреди на грбот и нозете, што го направи нервозен.

Начинот на кој атрактивната судијка го смири Федерер во вториот сет стана хит кај љубителите на тенисот. Секоја грешка на Федерер беше проследена со пцовки и викање.

Таа го повика на страна и му одржа лекција за културно однесување на теренот. Во најголем дел, Федерер молчеше и ја слушаше судијката, а потоа зеде докторска пауза. По оваа лекција до Федерер, фаталната српска судијка стана најбараната личност на Австралија опен и најсподелувана на социјалните мрежи .

притисни ентер