НАКС и СОНК најавија здружување за да докажат репрезентативност, утре средба во МОН

Покачувањето на платите во образованието може да биде загрозено ако не се повлече идејата за формирање нов синдикат, предупредува СОНК. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер