Најмалку 22 загинати и над илјада повредени во земјотресот во Турција

Турција е во трка со времето, по силниот земјотрес што синоќа го погоди источниот дел на земјата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер