Видео: Со 185 км на час излета од патот и остана жив!!!

Естонецот, От Танак светски шампион во рели, доживеа страшна несреќа на четвртата етапа од премиерниот рели викенд сезонава кој се вози во Монте Карло.

Танак при брзина од 185 километри на час излета од патеката и заврши во шумата крај патот.

За среќа и покрај огромната брзина и излетувањето од патот Танак и неговиот совозач Мартин Јарвеоја  поминаа без посериозни повреди.

притисни ентер