Власта и опозицијата продолжуваат со опонирања за ингеренциите во техничката влада

Власта и опозицијата во нова рунда меѓусебни обвинувања за тоа која се обидува да ја попречува работата на техничката Владата, чија главна цел е да организира мирни и демократски предвремени избори на 12-ти април. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер