Македонија со тежок пораз од Австрија го заврши настапот на Европското првенство

Македонија со пораз од Австрија 32:28 во последното коло од групата Б во Виена го заврши настапот на Европското првенство 2020.

Нашите ракометари со големи мотиви и амбиции влегоа во денешниот натпревар против Австрија, но домаќините ни одржаа ракометна лекција и сосема заслужено одат понатаму.

За да ја поминеше групната фаза, на Македонија и беше потребна победа над Австрија со над 2 гола разлика

притисни ентер