Удрил репортерка по задникот за време на пренос , па добил совршен одговор (ВИДЕО)

Додека известувала од трка, репортерката Алекс Бозарјан еден од тркачите ја удри по задникот за време на преносот во живо додека поминуваше покрај неа.

Таа го сподели видеото на Твитер, заедно со порака до човекот, која што воодушеви многумина.

"На човекот што утрово ме удри по задник за време на телевизискиот пренос: Вие ме нападнавте, ме објективизиравте и ме посрамотивте. Ниту една жена не смее да биде во оваа ситуација на работно или на кое било друго место. Однесувај се подобро", му напиша таа.

Спортскиот совет на Савана во Америка, Џорџија, каде сето тоа се случи, откри дека знае кој е тркачот и дека нема да толерира такво однесување.

"Ние нема да го толерираме ваквото однесување на нашиот настан. Одлучивме да му забраниме на оваа индивидуа да учествува во сите наши идни трки", објавија на Твитер.

Полицијата во Савана откри дека тој контактирал со репортерката и дека сега од неа зависи дали сака да поднесе тужба.

Фото: Јелена Карлеуша во провокативен фустан на роденденот на Наташа Беквалац

Јелена Карлеуша го почитувала кодексот на облекување па дошла облечена во бела боја.

Пејачката Наташа Беквалац синоќа го прослави својот 40ти роденден на својот имот, каде освен нејзиното семејство и пријателите, на нејзината веселба присуствуваа и колегите од естрадата.

Јелена Карлеуша и беше гостинка на Наташа, а на роденденот пристигна во многу провокативно изјадание.

Јелена Карлеуша го почитувала кодексот на облекување па дошла облечена во бела боја. Поточно во фустан кој привлекува многу внимание.

Британија: И понатаму повеќе од 6.000 заразени на дневно ниво

Во Велика Британија се забележани 6.042 нови случаи на Ковид-19, од чии последици починале 34 лица.

Во Велика Британија од почетокот на пандемијата со коронавирусот се заразиле 429.277 луѓе, додека од последиците на заразата до сега починале 41.971 пациент, пишува „Гардијан“.

Во петок во Велика Британија е пријавен нов рекорден број на заразени во еден ден- 6.874, додека претходниот рекорд е забележан во четврток, кога коронавирус е потврден кај 6.643 лица.

Бела ноќ по 16-ти пат се одржува во Скопје

Културната манифестација бела ноќ, која веќе прерасна во традиција, по 16-ти пат, денеска  се одржува во Скопје.

Централниот настан скопските евергрини вечерва е пред спортскиот центар Борис Трајковски каде настапуваат повеќе естрадни уметници.

Влезниците за „скопските евергрини“ пред СРЦ Борис Трајковски и концертот на платото пред МКЦ, се бесплатни.

Со почитување на мерките и препораките на министерството за здравство и Град Скопје за заштита од пандемијата од коронавирусот, настаните од белата ноќ денеска почнаа од 19:00 часот и ќе траат до полноќ, а и работното време на локалите нема да биде продолжено после 24:00 часот, нешто што беше вообичаено за минатите -бели ноќи.

притисни ентер