Старлета оди на операција веднаш по породувањето: Сакам да си ја вратам старата фигура (ФОТО)

Старлетата Амбер Роуз сака да има фигура како пред бременоста и затоа е решена да оди на операција за отстранување на маснотиите.

36-годишната манекенка го роди Слеш Електрик Александер Едвардс, своето второ дете на 10 октомври, а веќе оди  на липосукција на целото тело.

„Ќе го исчистам целото тело по породувањето. Хирургот ќе си го исчисти целиот стомак од маснотии“, рече таа во видеото што го сподели со своите фанови непосредно пред операцијата.

Таа покажа и на вилицата и рече дека ќе ја намали , иако била наследна карактеристика во нејзиното семејство, па хирургот ќе ја „поправи“ . Роуз призна дека е возбудена од интервенцијата и потоа испрати бакнеж на збогум на своите фанови.

„Посакајте ми среќа, бај,“ додаде таа на крајот од видеото.

Иако повеќето обожаватели беа „воодушевени од нејзината искреност“, имаше и такви кои ја исмеваа.

„Не можеш да почекаш? Се породи пред шест недели “, коментира еден.„Можевте да се обидете да ги тргнете мастите од  бременоста со вежбање“, ја советува друг фан.

Роуз го доби првиот син, шестгодишниот Себастијан Тејлор, додека беше во брак со Виз Калифа, а Слеш Електрик Александер е плод на љубовна врска со  Александер Едвардс.

притисни ентер