Видео: Шокантни тврдење на екс американски офицери – Вонземјаните го контролираат нашето нуклеарно оружје?!!

Група на поранешни офицери на американското Воздухопловство повеќе од 10 години објавуваат извештаи за НЛО, и бараат Владата на САД да ја објави „вистината“ за вонземјаните.

Еден од екс офицерите тврди дека вонземјаните го исклучувале нашето нуклеарно оружје за да ја демонстрираат својата надмоќ, пренесува „Дејли стар“.

Стефан Басет основачот на Истражувачката група за парадигма тврди дека неколку сведоци забележале Неидентификуван летачки објект (НЛО) како манипулираат со нашето нуклеарно оружје кое со леснотија дури и го „исклучиле“. Басет сепак истакнува дека тоа не претставувало опасност за човештвото.

Поранешниот поручник на американското воздухопловство Боб Џејкобс во 2008 година во емисијата „Лари Кинг шоу“ на СНН изјавил дека НЛО ги активирал ракетните системи во 5 воздухопловни бази во различни држави, но и дека Владата на САД наводно ги прикрила овие информации.

Боб Салас, поранешен капетан во американското воено воздухопловство и Боб Џемисон , екс офицер, изнеле сензационално тврдење дека за време на ракетна проба во 1967 година „сноп од светлина ги онеспособил боевите глави“ .Поради инцидентот заведен под ознаката „ Malmstrom AFB NLO“, ракетите во Монтана привремено биле неупотребливи.

„Воздухопловните сили овој инцидент го истражувале тајно, верувам до 1972 година. Мислам дека тој сноп не е од земјата. Можеше да испраќа сигнали до секоја од нашите ракети посебно. Опремата за наведување и контрола била целосно онеспособена“, изјавил Салас. Според неговите зборови, надредените барале од него да потпише документ за чување на тајна во кој се обврзал дека никогаш нема да зборува за овој инцидент.

Боб Џејкобс, екс офицер за инструментално опремување во американското воздухопловство. Тврди дека на видео кое го снимил во 1954 година во воздухопловната база Вандернберг јасно се гледа НЛО, но дека снимката веднаш била заплената од страна на ЦИА.

Фото: Нивес Целзиус во кревет со бел чипкаст градник

Нивес Целзиус на својот Инстаграм профил редовно објавува фотографии во провокативно издание.

Пред еден од нејзините настапи Нивес се фотографиташе во бел чипкаст градник легната на кревет. Пеачката заводливо гледа во селфи камерата, а фотографијата пријатно ги изненади нејзините фанови.

Истаграм воведува ново правило кое сите ќе мораат да го почитуваат

Инстаграм ќе бара од своите нови членови при регистрација задолжително да внесат датум на раѓање, затоа што планира да воведе повеќе содржини кои се прилагодени на одредена старосна група.

Оваа социјална мрежа за споделување фотографии веќе има правило за корисниците да бидат постари од 13 години за да креираат налог.

Барањето на датумот на раѓање би и помогнало на компанијата кај огласувањето и пласирањето на одредени производи кои не се наменети за деца.

Тие информации ќе му помогнат на Инстаграм да не прикажува на деца реклами за коцкање, алкохол...

„Барањето на овие податоци ќе помогне во спречувањето на девата да се приклучат на Инстаграм, ќе помогне и младите да бидат посигурни и ќе овозможи општо побогати содржини кои се прилагодени за одредени старосни групи“, велат од компанијата.

Младиот рапер ненадејно почина на аеродром

Младиот американски рапер Џус Ворлд почина на 21 година откако му се слошило на аеродром во Чикаго.

Како што пренесуваат американските медиуми, на музичарот, чие име е Џеред Ентони Хигинс, му била пружена помош на аеродромот, но потоа во болница била констатирана смрт.

Од полицијата соопштуваат дека по доаѓање на патрола на лице место е утврдено крварење од уста кај младиот рапер.

Тој е роден на 2 декември 1998 година во Чикаго, на свои четири години научил да свири клавир а потоа и гитара, тапани и труба.

Во некои од последните интервјуа раперот говорел за своите проблеми со дрогата.

притисни ентер