Хали Бери со шокантно сведоштво за односите со поранешниот партнер

Хали Бери го обвини канадскиот модел Габриел Обри за злоупотреба и инцест, и иако тие пред скоро 10 години беа заедно, јавноста дури сега дозна шокантни детали од нивната врска.

Тие се запознале додека снимале за Версаче во 2005 година. Тоа било љубов на прв поглед, и по извесно време ја добија нивната ќерка Нахла. Пет години подоцна, нагло ја прекинаа врската, а една година подоцна започна судската битка за старателство над ќерката.

Актерката сакал да се пресели во Франција со својот нов љубовник Оливие Мартинез. Судот го одбил барањето на Хали за дозвола за преселба, а две недели по пресудата, Обри и Мартинез завршија во болница поради повреди по жестоката тепачка во домот на актерката.

Сега се појави судскиот предмет, во кој пишува  дека манекенот постојано ја критикувал Хали и и велел дека е грда и постојано го критикувал нејзиниот изглед, што лошо влијаело врз нејзината самодоверба. Поради сето тоа измачување, таа завршила на психотерапија.

Оскаровката го обвини Обри и за расизам и истакна дека не сакал да признае дека неговата ќерка има афро-американски корени.

На суд, таа изјавила дека нејзиниот поранешен има проблеми со менталното здравје, страда од депресија и вознемиреност. Наводната причина за нивниот прекин е токму неговото одбивање да посети психотерапевт и да добие помош.

„По првите шест месеци од нашата врска, нашиот сексуален живот едноставно исчезна и по една година водевме љубов помалку од три пати годишно“, призна Хали Бери.

Таа откри и дека Обри имал инцестуална врска со член на нејзинот семејство , кога бил на млада возраст, што предизвикало сериозни ментални и емоционални трауми.

"Направив многу грешки во љубовта. Бев идиот. Ако претходно знаев дека не сум жена за брак, ќе се поштедев од многу болка и каење", рече актерката.

Фото: Нивес Целзиус во кревет со бел чипкаст градник

Нивес Целзиус на својот Инстаграм профил редовно објавува фотографии во провокативно издание.

Пред еден од нејзините настапи Нивес се фотографиташе во бел чипкаст градник легната на кревет. Пеачката заводливо гледа во селфи камерата, а фотографијата пријатно ги изненади нејзините фанови.

Истаграм воведува ново правило кое сите ќе мораат да го почитуваат

Инстаграм ќе бара од своите нови членови при регистрација задолжително да внесат датум на раѓање, затоа што планира да воведе повеќе содржини кои се прилагодени на одредена старосна група.

Оваа социјална мрежа за споделување фотографии веќе има правило за корисниците да бидат постари од 13 години за да креираат налог.

Барањето на датумот на раѓање би и помогнало на компанијата кај огласувањето и пласирањето на одредени производи кои не се наменети за деца.

Тие информации ќе му помогнат на Инстаграм да не прикажува на деца реклами за коцкање, алкохол...

„Барањето на овие податоци ќе помогне во спречувањето на девата да се приклучат на Инстаграм, ќе помогне и младите да бидат посигурни и ќе овозможи општо побогати содржини кои се прилагодени за одредени старосни групи“, велат од компанијата.

Младиот рапер ненадејно почина на аеродром

Младиот американски рапер Џус Ворлд почина на 21 година откако му се слошило на аеродром во Чикаго.

Како што пренесуваат американските медиуми, на музичарот, чие име е Џеред Ентони Хигинс, му била пружена помош на аеродромот, но потоа во болница била констатирана смрт.

Од полицијата соопштуваат дека по доаѓање на патрола на лице место е утврдено крварење од уста кај младиот рапер.

Тој е роден на 2 декември 1998 година во Чикаго, на свои четири години научил да свири клавир а потоа и гитара, тапани и труба.

Во некои од последните интервјуа раперот говорел за своите проблеми со дрогата.

притисни ентер