НБА играч добил напад во авион , откако се предозирал со гумени бомбони

НБА кошаркарот Дион Ваитерс ги пропушти првите девет натпревари во сезоната затоа што неговиот Мајами Хит го суспендираше заради недолично однесување.

Тој можеби конечно ќе заиграше против ЛА Лејкерс синоќа, но направи уште една глупост.

Енди Слејтер од FOX Sports 640 за прв пат пријавил дека на еден играч му е потребна медицинска помош на летот од Феникс кон Лос Анџелес.

Вејтерс добил грчеви и се онесвестил во авионот откако изел премногу гумени бомбони.

Кога го разбудиле при слетувањето, добил напад. Натпреварот против Лејкерси, што Мајами го загуби со 95-80, беше официјално пропуштен од Вејтерс поради болест.

Мицоски си доби казна бидејќи го потценува народот

Наместо да шири небулози, нека си ги решава проблемите во белиот дворец.

Христијан Мицкоски е изгубен во сопствените заблуди, па заборавил и да бори. После 16 часа од поразот, ни срам ни перде, излезе да каже дека победил со два до три пратеници во минус, за да му се смее цела јавност.

Денеска Христијан Мицкоски повторно го потцени народот. Тој е поразен политичар кој го потценува народот, Македонците, Албанците и другите.

Ваков очаен политичар што смета дека албанскиот глас вреди помалку од гласот на другите може да оди најмногу во опозиција, а најдобро е да оди надвор од политика. Мицкоски денес го потцени гласот на граѓанинот, а со тоа ги потцени и сите во неговата коалиција во која има претставници и од други етнички заедници.

Вчера на фер, слободни, демократски избори народот јасно му го покажа патот. Што понастрана од власта. Наместо да се плетка во сопствените небулози, нека си мисли како ќе си го решава проблемот што му се отвора на столчето во белата палата.

Државата, граѓаните, продолжуваат напред по исправниот, вистинскиот пат. Уште подобро и уште повеќе. СДСМ победи, ВМРО-ДПМНЕ изгуби.

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

Џенифер лопез е доказ дека годините се само бројка

Таа наскоро ќе наполни 51 година.

Латино дивата Џенифер Лопез за осум дена ќе го слави 51-от роденден, а фотографијата која ја објави на Инстаграм е доказ дека годините се само број.

За кратко време фотографијата доби милион лајкови, а фановите не престанаа да и делат комплименти.

Инаку, популарната Џенифер Лопез на фотографијата ја рекламира својата нова линија на чевли.

ДС: Граѓаните гласаа за Европска Македонија, Демократскиот сојуз е парламентарна партија

Демократскиот сојуз ја известува јавноста дека во следниот собраниски мандат ќе биде парламентарна партија и ќе даде придонес со сопствени оригинални идеи и законски решенија за решавање на суштинските проблеми на граѓаните. 

Демократскиот сојуз оценува дека вчерашните предвремени парламентарни избори беа фер и демократски, без насилства, со висока излезност во специфични здравствени услови, при што граѓаните можеа слободно да ја искажат својата определба и гласаа мирно и достоинствено, определувајќи се за Европска Македонија.

Демократскиот сојуз ја известува јавноста дека во следниот собраниски мандат ќе биде парламентарна партија и ќе даде придонес со сопствени оригинални идеи и законски решенија за решавање на суштинските проблеми на граѓаните. Очекуваме со нашите партнери од коалицијата „Можеме" што побрзо да се состави стабилна влада, без развлекувања и уцени, во која ќе учествуваме со својата програма и со квалитетни кадри и која веднаш ќе се зафати со здравствените и економските предизвици.

Демократскиот сојуз смета дека приоритети на следната влада се надминување на здравствената криза со помош на нашите партнери од ЕУ и НАТО, енергична борба против организираниот криминал и корупцијата, воспоставување правда и правичност, како и усвојување сериозна антикризна економска програма за заживување на македонската економија и подигање на животниот стандард на граѓаните. Очекуваме преговорите за членство во Европската унија кои треба да почнат до крајот на оваа година, да го забрзаат процесот на европеизација на Македонија и да придонесат за повеќе правда и демократија и подобар и поквалитетен живот.

Демократскиот сојуз исто така очекува во првите три месеци од новиот мандат Собранието да донесе измени на изборниот модел во една изборна единица и отворени листи заради поправично и подемократско одразување на волјата на граѓаните и разбивање на двопартискиот монопол.

Демократскиот сојуз инсистира да се расчисти со паѓањето на веб-страницата на Државната изборна комисија, како и со евентуалните намерни грешки во обработката и презентацијата на изборните резултати и против одговорните да се преземат соодветни законски мерки.

Демократски сојуз

притисни ентер