Вечерва трибина на СДСМ во Охрид

Екипата на Канал 5 веќе е стационирана во охридскиот хотел Инекс Олгица, каде утре ќе се одржи трилатералната средба на премиерот Зоран Заев со српскиот претседател Вучиќ и албанскиот премиер Рама.

 Михајло Видимлиски е во Охрид . Самитот е утре, а вечерва во Охрид ќе се одржи и трибина на СДСМ под мотото ,,На прав пат”..

притисни ентер