,,Кога ќе легне плата” : И Вучиќ си стави лајк на своја сметка (ФОТО)

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера на својот Инстаграм профил објави фотографија , на која се гледа како јаде полнети пиперки.

,,Полнети пиперки како засилување пред патот во Женева“, напиша Вучиќ покрај фотографијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Punjene paprike kao okrepljenje pred put u Ženevu.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

Фотографијата наскоро стана предмет на шега, а профилот на Инстаграм, Негујемсрбски, познат по шегите, ја спореди со негова претходна фотографија.

На левата фотографија, насловена како „кога ќе легне платат “, Вучиќ држи послужавници со скара во рацете. Оваа фотографија е направена во времето кога тој беше премиер и ги служеше на новинарите на новогодишниот прием. Десно, со наслов „близу е крајот на месецот“, Вучиќ јаде полнети пиперки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DANAS PULJENE PAPRIKE SUTRI BURANIJA

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on

Се чини дека му се допадна оваа монтажа на Вучиќ , зашто и самиот стави лајк.

притисни ентер