Трагедија во Ниш, дете падна од 12 кат на зграда

Седумгодишно дете утрово околу 8-30 часот загина откако паднало од  една висока зграда во Ниш, Србија.

Според првичните информации детето била само дома и од засега непознати причини паднало од 12 кат на една висока зграда на Византискиот булевар во Ниш, пренесе „Блиц“.

Полицијата сега ги истражува сите околности за оваа трагедија.

притисни ентер