Стотици фанови со часови чекаа за да ја купат старата облека на пејачот Крис Браун (ВИДЕО)

Познатиот американски пејач преку социјалните медиуми најави дека во дворот на неговата куќа ќе ја продава својата стара облека , што предизвика невиден метеж и километарски колони .

Стотици фанови чекаа во ред за да купат носена дизајнерска облека во куќата на Крис Браун. Американскиот пејач објави дека ќе ја продава облеката и додатоците по намалена цена преку социјалните мрежи.

Браун претходно доби пет години условна казна и наредба за општествено корисна работа поради нападот над  Ријана, која во тоа време беше негова девојка.

притисни ентер