Се продава најлуксузниот Мерцедес од 80 –тите , целосно ,,нов” (ФОТО)

Вистинска временска капсула се појави во германските огласи.

Серијата „Мерцедес 500“ е една од најуспешните Мерцедеси, заедно со нејзините помали браќа, но исто така и наследникот, легендарниот геншер. И меѓу нив, 560 СЕЛ има посебно место и статус на легенда. Со безвременски дизајн, кралска удобност и 299 КС на моќниот 5,5 V8 мотор, овој автомобил е сè уште поим.

Една таква лимузина е на продажба на mobile.de. Она што го прави посебен е тоа што по 33 години од производството, тој поминал ни повеќе ни помалку, туку само 46 км. И бидејќи никогаш не бил регистриран, Мерцедесот се евидентира како нов.

Иако сопственикот го фали како нераспакуван примерок , фотографиите докажуваат дека навистина е така. Сè е на своето место, како да е сега 1986 година кога би произведен .

Точно, кабината ги покажува годините во некои детали, но затоа седиштата изгледаат како никој да не седнал на нив сите овие години.

Позната е и цената. Продавачот бара за овој Мерцедес 150.000 евра, забележувајќи дека е „тешко да се пресмета вистинската вредност на автомобилот“.

Со традиционален огномет, Американсата амбасада го одбележа Денот на независноста на САД ,4 јули (ВИДЕО)

Со традиционален огномет Американската амбасада синоќа го одбележа Денот на независноста на САД 4 јули, a вечерва се емитува на Канал 5.

Целокупната прослава која што поради пандемијата, не беше јавна и траеше вкупно 30-тина минути, заедно со обраќањето на амбасадорката на САД , г-ѓа Брнз и останатите церемонијални активности, ќе ги погледнете на Канал 5.

Амбасадорката Брнз овој пат 4- јули го посвети на сите кои се во првите редови на заштитата и лекувањето на Ковид-19 , здравствените и други работници , кои се грижат за превенцијата и деноноќно се борат со коронавирусот.

,,Добредојдовте на нашата виртуелна прослава на Четврти Јули. Програмата ќе вклучува одред на Поморскиот корпус, кој ќе ги претстави боите, како и обраќањето на амбасадорката Брнз, потоа музика од американските армиски бендови и огномет.” , е објавено на профилот на Твитер на Амбасадата.

Заев од Крива Паланка: Изборна единица три на 15 јули гласа за број 3, на ниво на цела држава победуваме со разлика до 50.000 до 120.000 гласови

Во изборната единица 3 ќе покажеме дека политичари кои не калкулираат со својот рејтниг, не се водат од популизам, туку напротив, му служат на својот народ и прават се за својата татковина.

,, Ја заслужуваат и ја добиваат довербата на изборите, порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, претседателот на СДСМ и носител на изборната листа во ИЕ 4, Зоран Заев.

- Како што им ветив и пред една година на ВМРО-ДПМНЕ, ќе ги победиме со разлика од 50.000 до 120.000 гласови разлика на ниво на цела држава. Нашата понуда и во изборната едница 3 и низ целата држава е понуда на чесни, одговорни личноста. Покажавме дека можеме повеќе, можеме подобро, покажавме дека правиот пат нема алтернатива, тие се трите работи кои ќе донесат победа во изборна единица три и во сите други изборни единици, посочи претседателот Заев,се наведува во соопштението на СДСМ.

Лукаревска со граѓаните во општина Бутел: Дури и во криза не баравме изговори- градиме, ги поддржуваме бизнисите, младите,парите ги враќаме кај граѓаните

Со граѓаните на општина Бутел носителката на изборна листа во ИЕ2 Сања Лукаревска, разговараше за приоритетните комунални прашања, за поддршата на бизнис секторот, за можностите на младите, соопштуваат од СДСМ.

-Дури и во криза не баравме изговори, градиме, ги поддржуваме бизнисите да ја преживеат здравствената криза и да ги зачуват работните места, парите ги враќаме кај граѓанитте. Посетив компанија која е корисник на правото за добивање на финансиски средства за исплата на плата за вработени. Финансиската поддршка за исплата на минимална плата им помага на компаниите во време на тешката глобална здравствено - економска криза да ги зачувува работните места. За месец мај околу 21 илјади компании и 5 800 самостојни вршители на дејност се корисници на финансиката поддршка за исплата на плати. Заедно ги надминуваме економските последици од Covid-19. За тие на кои најмногу им се потребни, обезбедивме финансиска поддршка преку платежни картички. Покажавме дека се грижиме за сите граѓаните. Започнавме да градиме силна држава еднаква за сите.

-Младите се охрабрени од активните младински политики и од предложените мерки, со што ќе создадеме уште по поволен амбиент за нивно напредување.Ќе донесеме Закон за младинска гаранција со што ќе се институционализира оваа форма на поддршка на младите до вработување.Ќе формираме фонд за стипендирање на млади луѓе за потребите на занаетчиството. Во поранешното „Македонско село" кое сега е сопственост на државата, ќе формираме „Старт-ап село" („Start-Up Village. Ќе продолжиме и со решавање на комуналните прашања на граѓаните. Нашиот фокус го насочуваме кон изградба на нови 500 километри водовод и канализација, за што ќе обезбедиме 100 милиони евра за сите општини. Ќе изградиме 950 километри локални патишта, 777 социјални станбени единици, се обврзуваме дека ќе продолжиме напред со засилено темпо, со главен фокус на граѓаните.

притисни ентер