Најдени 39 човечки тела во бугарски камион во Есекс (ВИДЕО)

Британската полиција во камионски контејнер во Есекс пронашла 39 човечки тела.

Британската полиција соопшти дека уапсила маж под сомнение за убиство, откако телата на 39 лица биле денеска пронајдени во камионски контејнер во индустриска зона во Есекс.

Полицијата соопшти дека камионот се верува дека потекнува од Бугарија и влегол во Велика Британија во Холихед во Велс во саботата. Возачот, 25-годишен маж од Северна Ирска, бил уапсен.

„Ние сме во процес на идентификување на жртвите, но јас очекувам дека тоа би можело да биде долг процес“, рече главниот началник Ендру Маринер.

притисни ентер