Беше најубавата холивудска блондинка , а сега не се препознава (ФОТО)

Ким Бесинџер важеше за најубавата холивудска блондинка во 80 тите години , а сега не може да се препознае по бројните пластични операции.

Во 1986 година, убавата Ким Басинџер облече црна јакна и бела кошула за жешката секси сцена со Мики Рурк во легендарниот еротски филм ,,Девет и пол недели”. Поминаа повеќе од 30 години од тоа снимање, а актерката остана со сличен стил на облекување.

Го избегнува гламурот, а на синоќешната добротворна забава посветена на борбата за правата на животните, таа носеше бел костум и бели „старки“.

За жал, бројните интервенции на лицето ја направија девојката на Бонд од филмот „Никогаш не кажувај никогаш“ речиси непрепознатлива.

Таа беше рангирана на 12-то место на списокот „Плејбој“ на Сексипилните жени од 20 век и тогаш ја одби улогата во хитот „Raw Passion“.

Најголемата популарност беше проследена со кризи во приватниот живот, мешање алкохол и дрога, а поради промашената инвестиција од 20 милиони американски долари за купување на градот Браселтон, таа банкротираше.

Во тоа време, се омажи со Алек Болдвин, со кого има ќерка Ирланд. Откако се породи, се повлече од јавноста, сè до нејзината понуда за филмот „Л.А. доверливо” за што доби Оскар. Благодарение на оваа улога, таа стана една од најплатените холивудски актерки, но наскоро се повлече од јавноста и нејзиниот брак се распадна.

Последниве години, таа е посветена на борбата за правата на животните и нивната грижа и спасување.

притисни ентер