Лејди Гага падна среде концерт од бината (ВИДЕО)

На последниот настап во Лас Вегас , Лејди Гага падна од сцената , а за се е виновен еден од обожувателите.

Славната пејачка за среќа не е потешко повредена при падот од бината.

Поп-sвездата го покани фанот Џек на сцената за време на концертот, а кога пристигна, таа веднаш му скокна во рацете. И покрај тоа што е ниска и тежи не повеќе од 55 килограми, навивачот не можеше да ја задржи рамнотежата, па падна од сцената заедно со неа, пренесува BBC. И двајцата станаа на нозе многу брзо:

- Ние толку многу се сакаме што заедно паднавме од сцената. Паднавме во прегратка еден на друг. Ние сме како Џек и Роуз од филмот „Титаник“. Мислам дека треба да пиеме чај после ова “, рече Гага.

Фановите веднаш се загрижиле дека пејачката е повредена, но бидејќи чуварите и помогнале да стане, Лејди Гага ја разувери публиката:

- Во ред е! Единствено што не е во ред е дека ни требаа скали за да можеме да се искачиме назад на бината “, рече таа, а потоа почна да го смирува Џек, кој се расплака поради инцидентот:

- Не грижи се, добро е. Не е твоја вина. Можеш ли да ми ветиш нешто? Дали може да си простиш сега за она што се случи?

Гага го продолжи својот настап како ништо да не се случило.

Северина со заводлива фотографија ја најавува новата турнеја

Северина со полна пареа се подготвува за нова турнеја.

Таа турнејата ја најави со заводлива фотографија на која позира во црн корсет, мрежести чорапи и високи потпетици.

„Подготвена за шоу“, најави пеачката со фотографијата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ready for show🖤 #magictour #bajkazacijeluobitelj #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Во само половина час таа заработи преку 6.000 лајкови, а фановите во коментарите и не штедеа комплименти.

„Северина- најубава од Бомбај до Берлин“, „Преубава“, „Тооп“, се само дел од коментарите.

Славниот актер не сака да ја запознае својата ќерка

Познатиот холивудски актер Овен Вилсон, кој е познат по улогите во некои од најпознатите комедии има три деца со три различни жени.

Неговите фанови ги шокираше веста дека тој никогаш не ја запознал својата најмлада ќерка. Тоа го открила неговата поранешна девојка Варуние Вонгсвиратес за „Дејли Меил“.

 -Никогаш не ја запозна Лила. Тој помага само финансиски, но тоа никогаш не беше потребно. На Лила и треба татко. Иронично е што Овен постојано во филмовите глуми татко, а сопствената ќерка никогаш не ја запознал, рекла таа.

Варуние на актерот му порачала дека треба да издвои време за својата ќерка.

-Треба да ја видиш својата ќерка. Неверојатна е, многу пропушташ. Изгледа баш како тебе, истакнала таа.

Славниот актер во почетокот не ни верувал дека Лила е негова ќерка, па побарал да направи тест. Но откако е докажано дека тој е навистина татко, пред судот изјавил дека не сака старателство над детето. Славниот актер редовно одржува контакт со синовите од претходните две врски.

Хали Бери и стана опасна конкуренција на Џеј Ло

Таа напорно тренира за нова улога.

Хали Бери на Инстаграм често ја покажува својата фигура, а овој пат ги покажа и стомачните мускули, со какви малкумина можат да се пофалат.

Таа напорно тренира за нова улога. Пред нејзе е снимање на ММА драмата „Bruised“, во која не само што глуми туку и режира. Иако редовно вежба и пази на исхраната, во последно време таа ги интензивирала тренинзите, а резултатите се и тоа како видливи.

-Една од моите цели за филмот „Bruised“. Дефинирани стомачни мускули. Денес конечно ги имама, а чувството е неверојатно, напиша Бери во описот на една од фотографиите и ги поттикна фановите да постават своите фитнес цели.

Резултатот се исплател, а очигледно е и дека Џенифер Лопез добива конкуренција, барем кога се стомачните мускули во прашање.

притисни ентер