Ријана ги збудале фановите со прошетката низ двор во црн бикини (ВИДЕО)

Пејачката ѕвезда Ријана денеска објави видео со кое ги вжешти социјалните мрежи , каде се шета низ дворот во црно бикини како на модна писта.

Дури и кога е на одмор, пејачката од Барбадос и моден претприемач ,  Ријана (31) може да го сврти, барем на кратко, светот околу својот мал прст и тоа со една објава на Инстаграм, пишува „Дејли Меил“.

Денеска пејачката објави кратко видео со бавно движење на кое е прикажана во црно бикини додека се шета во двор на непозната локација како да е на модна писта.  „Брзото движење“ на видеото, фактот дека е снимено од страна и самоуверениот став на Ријана ги истакнаа нејзините облини, кои, како и обично, ги фрлија нејзините фанови на Инстаграм во делириум.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

 Иако објавеното видео не е придружено со никаков опис, се претпоставува дека бикините кои ги носи се од колекцијата на нејзиниот моден бренд Фентис. Имено, Ријана на Инстаграм доста често ги рекламира сите модели со името Фентис.

Пејачката во последно време е доста зафатена. За време на модната недела во Њујорк, што се одржа минатиот месец, таа ги претстави новите модели од својата линија „Savage X Fenty“, при што целата претстава се пренесуваше преку стриминг на Amazon. По посетата на Лондон и Париз, Ријана оваа недела одржа промоција на својата автобиографска книга „Ријана од Ријана“ во Њујорк.

Покрај тоа, пејачката се појави и на насловната страница на американското издание на Вог.

Бред Пит на вечера со актерка , веднаш почнаа шпекулациите за врска

Бред Пит и младата актерка Алиа Шакат беа видени како се дружат во уметничка галерија изминатиот викенд, па не требаше многу време да почнат  озборувања за нивната врска.

"Благодарам Бред што ни се придружи на шоуто. Задоволство ми беше што ве запознав со мојот пријател и одличен уметник Мартин Вертман", напиша продуценката Мелика Дуран на Инстаграм, на чија фотогхрафија се гледаат заедно Бред и Алиа.

Двајцата истиот ден се видени како вечерале заедно, а минатиот месец присуствувале на стенд-ап шоуто на Мајк Бирбигли каде се фотографирани во бекстејџот, што придонесе за многубројни шпекулации.

„Тие се само пријатели“, изјави извор близок до актерот за списанието „People“.

По шпекулациите за тајната венчавка со Роналдо , Георгина објави фотографија во топлес (ФОТО)

Неодамна, италијанскиот шоубиз магазин ,,Новела 2000” објави дека Кристијано Роналдо и шпанската убавица Георгина Родригез се венчале на тајна церемонија во Мароко.

Роналдо брзо ги негираше гласините, а убавата Георгина ги израдува фановите со фотографија на која позира во топлес, свртена со грб кон камерата. Иако не ги покажа градите, таа го истакна совршениот задник во тесните панталони.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🏴☠️🖤...@aloyoga

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Георгина и Роналдо се запознале во 2015 година во продавница во Мадрид во која таа работела и веднаш почнале да се дружат откако фудбалерот раскинал со рускиот модел Ирина Шајк.

Јелена Карлеуша откри што Душко мисли за нејзините провокативни фотографии

Познатата пејачка Јелена Карлеуша за медиумите зборувала, за бракот но и за новата недвижнина кои таа и сопругот Душко ја купиле во белградската населба Дедиње.

-Се уште не сум вселена, куќата допрва треба да се реновира, но јас не можам да одолеам и да не фотографирам, затоа што навистина куќата е преубава. Дворот е прекрасен и мислам дека тоа ќе биде рај за Атина и Ника, заслужија да имаат детство во таков убав амбиент. Конечно ќе имам голема повеќе плакари затоа што во сегашната куќа не можам ни да се свртам. Поточно сите простории се претворија во мој гардеробер. Душко нема каде да ги стави своите работи, ако заради нешто се разведеме ќе се разведеме поради тоа, рекла Карлеуша, пренесува „Стори.рс“.

Но тоа секако не е единствена тема за која Јелена зборувала. Имено, таа открија што нејзиниот сопруг мисли за нејзините провокативни фотографии.

-Тој вели дека постојано се фотографирам гола и дека тоа веќе нема никаква смисла. Едноставно му пречи. Ме прашува до кога ќе се фотографирам така а јас му велам дека не се оженил со домаќинка туку со Јелена Карлеуша, рекла пејачката.

притисни ентер