„Само Вистина“ со Дафина Стојаноска и Јагода Шахпаска

Во вечерашната „Само Вистина“ дебатираа Дафина Стојаноска и Јагода Шахпаска.

- Колешките од Собрание Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ и Јагода Шахпаска од СДСМ, и двете докторки по професија, не можеа да најдат заеднички јазик за тоа која Влада повеќе направила во сферата на здравството во вечерашното издание на „Само вистина“

- ВМРО-ДПМНЕ не е виновназа насилното донесување на Законот за јазици, рече пратеничката од оваа партија Дафина Стојаноска во вечерашното издание на „Само вистина“. За нејзината колешка од СДСМ, Јагода Шахпаска пак лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за овој закон зошто токму оваа партија го пишувала истиот

- Пратеничката од СДСМ Јагода Шахпаска не сакаше да ја коментира изјавата на премиерот Зоран Заев дека потпретседателката на Собранието Фросина Ременски ќе биде отстранета од партијата откако Јавното обвинителство денеска соопшти дека е осомничена во аферата „Рекет“. Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ пак смета дека Ременски веднаш треба да си поднесе оставка

Повеќе детали погледнете во најновото издание на „Само Вистина".

притисни ентер