Обвинителството отвори случај за Меѓународниот сојуз на Боки 13

Обвинителството отвори случај за невладината на Боки 13, Меѓународен сојуз..

Осомничени се петмина, меѓу кои и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, која беше почесен претседател во организацијата.

Боки 13 е првооосмничен и во оваа постапка и веќе е во притвор за Рекет, а Обвинтелството бара притвор за уште едно лице, а за останатите три се бара одемзање на пасошот.Пред судот е Михајло Видимлиски.

притисни ентер