Заев: Канал 5 е жив сведок и меморија на развојот како независна држава

Канал 5 е врсник со нашето современо општество и жив сведок и меморија на целиот развој како независна држава, вели премиерот Зоран Заев во честитката упатена до телевизијата.

притисни ентер