Балканот во поле на силна сеизмичка активност- по вчерашниот уште 300 помали потреси

Тлото во Албанија и понатаму се тресе, по вчерашниот земјотрес кој беше со магнитуда од 5,8 степени според Рихтер и интензитет од 7,5 степени, албанското тло никако да се смири. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер