Ден Дончев негира дека ја спречувал продажбата на „Диамед“, само ги предупредувале Швеѓаните

Директорот на Фондот за здравство Ден Дончев ги негира обвинувањата дека било блокирано купувањето на домашната фирма за дијализа Диамед од страна на шведската фирма Диаверум. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер