Експлозија на факултет и поплава во Белград (ВИДЕО)

Експлозија избувна утрово во лабораторијата за органска хемија на Технолошко- металуршкиот факултет, по што избувнал и пожар.

Нема повредени во инцидентот , освен што полицијата не можела да направи увид поради висока концентрација на штетни гасови .

На истата улица , на која се наоѓа факултетот ,  Карнегиева, пукна и голема водоводна цевка , така што овој дел од градот е целосно поплавен.

Возилата асе движат со тешкотии , а екипите на градскиот водовод се на терен , но велат дека станува збор за огромен дефект , за кој ќе треба време да се санира.

притисни ентер