Во сабота нова рунда преговори за Законот за ЈО

Власта и опозицијата во сабота седнуваат на нова рунда преговори за Законот за јавно обвинителство, на која се очекува да се најде и предлогот на ВМРО-ДПМНЕ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер