Голем пожар во близина на селото Таор

Попладнево околу 15 часот во близина на скопското село Таор избувна пожар , што го зафати каналот и трските во околината. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер