Оскаровката Рене Зелвегер , премногу ослабната се појави прв пат во јавноста (ФОТО)

Холивудскатаа ѕвезда Рене Зелвегер реши на шест години да се повлече од јавноста и да ми се посвети на здравјето , а сега , кога с епојави изгледа неверојатно ослабено.

Оскаровката Рене Зелвегер целосно се трансформира за улогата во филмот ,,Џуди” , посветен на актерката и пејачка Џуди Гарланд.

На филмскиот фестивал во Торонто, публиката беше воодушевена од филмот, а во критиката има само зборови за пофалби за Рене.

На премиерата, актерката беше видно среќна, но многумина коментираа дека изгледа преслабо и изгладнето во светло сино фустанче од кое штрчи секоја коска.

Рене очигледно станува преслаба и се чини дека потклекна под диктатите на холивудската индустрија, за која е потребно актерките да бидат со нула конфекциска големина.

За актерката, која стана позната како Бриџит Џонс, ова е кам-бек филм затоа што шест години беше далеку од јавноста. Во овој период, таа одлучи да се посвети на себе си и на своето здравје.

Нејзините пријатели велат дека вежба два часа на ден, а може да претрча и по 20 километри дневно.

- Научив да се грижам подобро за себе. Бев толку зафатен пред тоа што никогаш не помислив на таа опција. Сега тоа ми е приоритет. Бизнисот, во мојот случај глума, не мора да биде нешто што ќе ми го наруши здравјето и животот - рече 50-годишната актерка.

Фото: Порно актерката Рене му се враќа на спортот,но не го заборава ниту филмот!!

Порно актерката Рене Грејси во минатото се откажала од својата спортска кариера од материјални причини ии , и се посветила на индустријата за филмови за возрасни.

Но, сега кај Рене најверојатно се враќа спортскиот дух и откако веќе е метеријално обезбедено, благодарејќи и на „работата“ пред камерата атрактивната актерка повторно му се посевтува на спортот.

Провокативната Австралијка некогаш била перспективна натпреварувачка во В8 натпреварувањето на суперавтомобили. Но, од спортот се откажала поради преголемите трошкови и неможноста да си обезбеди егзистенција.

-Сега кога сум финансиски обезбедена можам да им се вратам на трките. Без грижа може да се тркам без да зависам од спонзорите ако нешто му се случи на мојот автомобил. Имам свој буџет, изјавила Рене.

На прашањето дали ќе остане во порноиндустријата ако му се врати на спортот атрактивната рене истакнала:

Секако дека нема да престанам со снимање, тоа ми носи одлична заработка.

Според некој наводи Грејс неделно од снимање на филмови за возрасни заработува по околу 20 000 долари.

Видео: Карлеуша во ленти!!

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно ги воодушеви фановите на социјалните мрежи.

Популарната Карли на радост на фановите одлучила да се снима полугола, а во преден план да ги истекне бујните гради и задникот, и видеото да го објави на Инстаграм.

Карлеуша на себе има интересен костим за капење , ленти преку градите и интимните делови од телото.

Pretty in @prettylittlething ✌🏻

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Откако атрактивната пејачка ја среди линијата скоро до совршенство сега нема проблеми во секоја објава да го истакнува своето тело.

Инцидент кај старата градска болница во Скопје, интервенирала и полицијата

Инцидентот настанал поради претходно настаната сообраќајна незгода во која било прегазено дете.

Во близина на болницата за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје вечерва дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на семејства при претходно случена сообраќајна незгода во која според првичните сознанија било удрено дете, изјавија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

Екипи на МВР се излезени на лице место на увид со цел утврдување детали за настанот./МИА

притисни ентер