Актери се степаа на доделување на награди во Лондон : Ќе те заколам!

На доделувањето на наградите ТВ Избор во Лондон настана целосен хаос , а еден од актерите беше исфрлен од хотелот.

Актерот Асан Н’Џи го нападна Џејми Ломас , Тв ѕвезда од серијата "Hollyoaks". Н’Џи му се закани дека ќе го заколе со нож , а целиот настан е снимен. Во пијана состојба Н’Џи почнал среде фоајето на хотелот каде се одржувала манифестацијата да вика по Џејми.

„Мислиш дека си голем човек? Ќе те убијам, ќе те расечам со нож!“. Потоа го нападнал и го удрил, а Џејми возвратил.

На крајот, интервенираше обезбедувањето , која мораше двапати да ги раздели, по што Н’Џи беше протеран од хотелот каде се одржуваше церемонијата за доделување награди. Соработникот на Џејми од серијата изјави дека се обидел навреме да ја смири ситуацијата, но не успеал. „Му реков да се опушти. Ова не е толку забавно“, изјави тој за медиумите.

Поради агресивното однесување и хаосот што го предизвика, Н'Џи беше избркан од хотелот „Емердејл“. Инаку, ликот што тој неодамна го играл беше прободен во една епизода со нож, што е токму она со кое му се закани на Џејми.

Веднаш по инцидентот Џејми смирено си правеше селфија со фановите. 

Фото: Манекенка го истакна трудничкиот стомак

Убавата манекенка Бар Рафаели по трет пат е бремена. Атрактивната русокоса на улиците на Милано гордо го покажа трудничкиот стомак.

Израелската убавица  Бар рафаели која некогаш беше во врска со големиот холивудски заводник Леонардо Дикаприо, во бракот со бизнисменот Aди Езро го очекува третото дете. Бар и Ади веќе имаат две ќерки Лив и Ел.

Топ моделот  во опуштено издание сега е фотографирана на шопинг во Милано., а во преден план е нејзиниот стомак.

Фото: На Бред Пит годините не му можат ништо!!!

Холивудскиот актер Бред Пит ги „излуде“ жените од целиот свет. Годините не му можат ништо.

Славниот актер уште еднаш докажа дека за него годините се само обична бројка.

Во фотосесија за насловната страница на магазинот „ GQ" Бред само потврди дека како минуваат годините тој излгеда се подобро и подобро.

Фотографиите многу брзо се појавија на социјалните мрежи и буквално предизвикаа хаос.

Иако холивудскиот заводник е длабоко влезен во шестата деценија од животот тој и понатаму ги воодушевува жените со својот изглед.

Многу коментираат дека 55- годишниот Бред е како виното. Што постар тоа подобар.

Листа на најбогатите во „белиот спорт“ на светот!!

Спортската индустрија во последните неколку децении е една од најбогатите, спортистите посебно во последните 20-тина години заработуваат многу пари.

 Ако мислите дека најбогати спортисти се фудбалерите се лажете, тенисерите котираат многу подобро од што мислите.

Најбогат во светото на „белиот спорт“ е легендарниот тенисер а сега менаџер  од Романија, Јон Циријак. Тој е еден од првите Романци која се појавил на листата на милијардери на Форбс. Неговото богатство се проценува на 1,1 милијарда долари.

Тенисерот со најголем број на Грен слем трофеи, славниот Швајцарец Роџер Федерер е вториот најбогат учесник во светскиот тенис со богатство од 450 милиони долари. Федерер покрај трофеите заработи и вистинско богатство пред се од спонзорите. Според финансиските стручњаци богатството на Федерер во следните години сигурно двојно или тројно ќе се зголеми.

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е трет на оваа листа . Богатсвотот на српскиот тенисер се проценува на 200 милиони долари.

Зад Ѓоковиќ на листата на најбогати во „белиот спорт“ се Марија Шарапова со 195 мил. долари, Рафаел надал со 180, колку што е проценето богатството и на Серена Вилијамс. Високо котираат и Андре Агаси со 175, Енди мареј со 165 мил, Пит Сампрас со 150 и Џон Мекинро со 100 милиони долари.

притисни ентер