Децата ја сменија Анџелина Џоли- сака да оди во панк клубови

Холивудската актерка и режисерка Анџелина Џоли за британското списание Hello раскажува како децата , од кои повеќето се тинејџери ја смениле.

Од шесте деца , кои Анџелина ги посвои заедно со Бред Пит , само близнаците Вивиен и Нокс имаат 11 години , додека другите се постари. најстариот Медокс , замина на факултет во Јужна Кореја , а таа вели дека се повеќе сака да се идентификува со тројцата тинејџери Пакс , захари и Шилоу кои имаат 15 , 14 и 13 години.

,,Кога децата се мали, се чувствувате повеќе како „мама“. Кога тие стануваат тинејџери, тогаш почнувате да се сеќавате на вас на таа возраст. Ги гледам како излегуваат во панк клубови и се прашувам зошто не можам да одам со нив. Сега, јас сум во забавна фаза “, рече таа.

Џоли повторно се фокусира на актерството, по неколку обиди за режија, што траело премногу време и ја одвојувало од семејството.

- Во моментов повеќе глумам, бидејќи не можам да бидам со моето семејство онолку колку што би сакала кога режирам. Едноставно, за режија е потребно многу време и треба многу повеќе напор.

Анџелина сака да ги носи децата со себе на снимање. Таа вели дека тие имаат шанса да ја видат сосема поинаквата нејзина страна , пренесува Дејли Меил.

,,Тие одлично се снаоѓаат на снимање. Но, кога ме гледаат како нешто глумам нешто глупаво, за нив е смешно затоа што многу добро ме познаваат ... Тие се навикнати да ме гледаат како мајка во бањарка која не знае да направи добар појадок. Но, интересно е затоа што е различно и секоја снимка ве запознава со нов свет, носи различна култура, различно место…

Фудбалерот на Интер, Брозовиќ поради возење под дејство на алкохол остана без возачка

Хрватскиот фудбалер Марсело Брозовиќ остана без возачка дозвола поради возење во пијан.

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ наведува дека играчот на Интер бил запрен во неговиот „Ролс Ројс“ во раните утрински часови по вечерното излегување во Милано.

Работата се искомплицвирала кога полицијата го запрела Брозовиќ поради минување на црвено светло.

За среќа фудбалерот на Интер не предизвикал никаков инцидент.

Полицијата брзо го пресретнала и му ја одзела возачката дозвола на лице место.

Фото: Ким Кардашијан без ботокс!!

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан на своите фанови на социјалните мрежи им сподели спомени од младоста, стари фотки и модни комбинации.

-Чувам се, а за време на карантинот исто така ги организирав фотографиите . Пронајдов свои стари модни комбинации. Толку многу добри работи има тука. Дали се сеќавата не некои од нив?Или можеби изгоретините кои ги добив во Мексико, се пошегувала Ким на својот Инстаграм профил.

Но, голем дел од нејзините фанови веднаш забележале дека Ким на фотографиите е природна и нема ботокс.

Во Србија 287 новозаразени, 11 починати

Во последните 24 часа во Србија  на коронавирус тестирани се 4050 лица, од нив позитивни на Ковид -19  се 287 лица.

Во последното деноноќие се регистрирани 11 починати лица.

Во болниците во Србија во моментот на респиратор се приклучени 144 пациенти.

притисни ентер