Мажена адвокатка во слободното време е проститутка , сопругот ја поддржува (ВИДЕО)

Поранешната стриптизерка , денеска мажена жена и мајка , која работи како адвокаткасо половина работно време , слободните часови ги користи за да се занимава со проституција , а сопругот ја поддржува.

Американката Кетрин Сиарс без проблеми зборува за својата двојна кариера и тврди дека ,,проститутките се едни од најдобрите луѓе што ги познава”. Сопругот со кого заедно работат во адвокатска канцеларија го запознала додека студирала право. Џон вели дека не е загрижен за другиот дел од кариерата на сопругата зашто од почетокот знаел со што се занимава.

Кетрин е ангажирана како адвокат една недела месечно во Ајова, каде што живее, а останатите три недели оди во Невада, единствената држава во Америка каде проституцијата е легална.

„Сакам секс. Сексот е забавен. И можам да заработам добри пари“, признава Кетрин, која во просек заработува околу 70.000 долари месечно.

Кетрин се бори за легализација на проституцијата и смета дека сите жени треба да имаат право да им плаќаат за сексуалните услуги. Исто така, ги брани бесплатно сите клиенти кои имаат проблем со законот заради проституција.

„Поминав две години работејќи како проститутка во легален бордел и неколку години како стриптизерка. Ја сакам таа работа“, заклучи Кетрин.

Водата во Скопје безбедна за пиење

 Водата во Скопје е безбедна за пиење. Тоа го покажа минатонеделното испитување на 182 примероци од 38 мерни места во Скопје.

-Секторот за санитарна контрола во периодот од 21 до 25 септември зема 182 примероци за физичко-хемиска и 182 примероци за микробиолошка анализа на вода за пиење од 38 мерни места во Град Скопје. Согласно добиените резултати од испитувањата, сите примероци одговараат на Правилникот за барања за безбедност и квалитет на водата за пиење, велат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Градскиот стадион во Кавадарци добива нов лик

Градскиот стадион во Кавадарци го добива својот нов лик, започна дренажа на новиот терен финансиран со 200.000 евра од Агенција за млади и спорт. 

За околу две недели теренот ќе биде подготвен за одржување на натпревари, информираат од Кабинетот на градоначалникот Митко Јанчев.

-Континуирано се работи и на изградба и реконструкција на северна и јужна трибина финансирани од ФФМ со околу 300.000 евра. Градскиот стадион во Кавадарци ќе добие сосема нов лик, како што му доликува на нашиот град, нагласуваат од Кабинетот на градоначалникот на Кавадци.

СДСМ: Владата со четвртиот сет мерки враќа 470 милиони евра кај граѓаните и стопанството

 – Владата предводена од СДСМ го претстави четвриот пакет, составен од 31 мерка, со кои 470 милиони евра се наменуваат за помош на бизнисот и граѓаните за излез од кризата предизвиканата од пандемијата со коронавирусот.

Пакетот предвидува продолжување на субвенционирањето на плата во износ од 14.500 до 21.776 денари по вработен за за октомври, ноември и декември. Оваа мерка е наменета за сите фирми, трговци поединци, земјоделци, занаетчии и лица што вршат други услуги.

Платежни картички со 6.000 денари ќе добијат над 283.000 граѓани за поттикнување на потрошувачката и домашната економија.

Предвидени се нови 100 милиони евра поволни кредити од Развојната банка на Република Северна Македонија, зголемување на грејс периодот за бескаматните кредити од линијата Ковид-1, како и дополнително одложување на отплата на кредити за компании, до крајот на годината.

Во четвртиот пакет мерки особено внимание е посветено на туристичкиот и угостителскиот и транспортниот сектор, и меѓудругото предвидува неповратна помош за туристички агенции, за ресторани за свадби и за игротеки.

Во пакетот се предвидени и мерки за поддршка на човечкиот капитал, за општините, а Викендот без ДДВ ќе се одржи за време на продолжениот викенд 10-11-12 октомври.

Со четвртиот пакет мерки се очекува да бидат опфатени над 600 илјади граѓани.

Претходните три антикризни пакети реализирани од Владата предводена од СДСМ спасија стотици илјади работни места и обезбедија помош за десетици илјади компании.

Само преку мерката финансиска поддршка од 14.500 денари по вработен, со 79,5 милиони евра поддржани се околу 120.000 вработени граѓани и околу 20.000 компании.

Преку кредитните линии Ковид-1 и Ковид -2 во стопанството беа инјектирани 13 милиони евра за 1376 компании со близу 18.000 вработени

26,8 милиони евра завршија кај 309.000 граѓани кои добија платежни картички преку мерката „купувам домашно", а преку мерката „Дома си е дома", беа доделени ваучери за туризам на 117.000 граѓани во висина од 12 милиони евра.

Вредноста на првите три пакети економски мерки, изнесуваше 550 милиони евра.

Со четвртиот пакет продолжуваме со сеопфатна помош за граѓаните и за економијата.

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

притисни ентер