Репортер пронајде избеган британски педофил во Бугарија , опкружен со деца

Репортерот на БиБиСи , Пол Кенјон за време на снимање репортажа во Бугарија го препознал пребеганиот педофил , опкружен со деца од ромска националност.

Новинарот снимал репортажа за Бугарија во потрага по пребеганиот педофил Даниел Хал. Тој бил осуден во Британија и му било забрането да ја напушти земјата . Во моментот кога репортерот бил нападнат заедно со сниметелот од толпа луѓе во ромско село во Бугарија , тој се нашол лице во лице со педофилот.

Хал работел како аматерски музичар и самопрогласен христијански проповедник , а е осуден во Велика Британија за педофилија, каде отслужи 15 месеци затвор, откако беше фатен со стотици порнографски фотографии на деца.

Судијата исто така му забрани да контактира со ненадгледувани деца пред две години затоа што тој е „опасен за децата“, како и да патува во странство без договор со надлежните.

Но, Хал ја игнорираше забраната и отиде во Бугарија, каде сега живее и проповеда во ромска заедница. Покрај тоа, тој објави десетици видеа на своите страници на социјалните мрежи на кои се прикажани деца Роми.

Хал е еден од дури 581 осуден педофил кој исчезнале или не успеале да се пријават во полиција, јави Би-Би-Си. Како и да е, Хал во Бугарија редовно објавува видеа и бара донации.

Стив Фицпатрик од лондонската полиција изјави дека е „згрозен од тоа што му е дозволено“ и истакна дека тие контактирале со бугарската полиција, но дека „таму не му ги поставуваат на Хал прашањата што треба да се постават“.

Фото: Порно актерката Рене му се враќа на спортот,но не го заборава ниту филмот!!

Порно актерката Рене Грејси во минатото се откажала од својата спортска кариера од материјални причини ии , и се посветила на индустријата за филмови за возрасни.

Но, сега кај Рене најверојатно се враќа спортскиот дух и откако веќе е метеријално обезбедено, благодарејќи и на „работата“ пред камерата атрактивната актерка повторно му се посевтува на спортот.

Провокативната Австралијка некогаш била перспективна натпреварувачка во В8 натпреварувањето на суперавтомобили. Но, од спортот се откажала поради преголемите трошкови и неможноста да си обезбеди егзистенција.

-Сега кога сум финансиски обезбедена можам да им се вратам на трките. Без грижа може да се тркам без да зависам од спонзорите ако нешто му се случи на мојот автомобил. Имам свој буџет, изјавила Рене.

На прашањето дали ќе остане во порноиндустријата ако му се врати на спортот атрактивната рене истакнала:

Секако дека нема да престанам со снимање, тоа ми носи одлична заработка.

Според некој наводи Грејс неделно од снимање на филмови за возрасни заработува по околу 20 000 долари.

Видео: Карлеуша во ленти!!

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно ги воодушеви фановите на социјалните мрежи.

Популарната Карли на радост на фановите одлучила да се снима полугола, а во преден план да ги истекне бујните гради и задникот, и видеото да го објави на Инстаграм.

Карлеуша на себе има интересен костим за капење , ленти преку градите и интимните делови од телото.

Pretty in @prettylittlething ✌🏻

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Откако атрактивната пејачка ја среди линијата скоро до совршенство сега нема проблеми во секоја објава да го истакнува своето тело.

Инцидент кај старата градска болница во Скопје, интервенирала и полицијата

Инцидентот настанал поради претходно настаната сообраќајна незгода во која било прегазено дете.

Во близина на болницата за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје вечерва дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на семејства при претходно случена сообраќајна незгода во која според првичните сознанија било удрено дете, изјавија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

Екипи на МВР се излезени на лице место на увид со цел утврдување детали за настанот./МИА

притисни ентер