Хурем минала низ пекол- поради сопругот се обидела да се самоубие

Актерката Мерјем Узерли , позната по улогата на Хурем во серијата ,,Сулејман Велилчествениот “ во приватниот живот доживеала вистински пекол.

Кога се пробила како актерка , се заљубила во турскиот бизнисмен Кан Атес , 17 години постар од неа. Останала бремена и се надевала дека конечно животот добива смисол , но работите тргнале на лошо. Тој ја натерал да абортира , зашто од претходниот брак веќе имал две деца и не сакал уште да се врзува. тоа психички сдосема ја уништило младата Мерјем.

"Една вечер во Анталија добив признание за мојата глума, а другата вечер се обидов да се самоубијам. Прво се обидов да си ги исечам вените, а откако немав храброст за тоа, во последен момент , се обидов да скокнам од балконот", се сеќава актерката, која била бремена кога се обидела да си го одземе животот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🦋

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Иако сега е среќна мајка на малата Лара, нејзиниот љубовен живот уште е тема во турските медиуми. Откако се обидела повторно да најде љубов со друг бизнисмен, исто така 17 години постар, нивната врска се распаднала по само два месеца.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Покрај гласините дека уништила неколку бракови и врски, турските медиуми дури напишале дека Узерли ги сака жените и често оди во Рим за таму да се забавува со модели. Сепак, таа негира, велејќи дека нејзин близок пријател живее таму.

Фото: Манекенка го истакна трудничкиот стомак

Убавата манекенка Бар Рафаели по трет пат е бремена. Атрактивната русокоса на улиците на Милано гордо го покажа трудничкиот стомак.

Израелската убавица  Бар рафаели која некогаш беше во врска со големиот холивудски заводник Леонардо Дикаприо, во бракот со бизнисменот Aди Езро го очекува третото дете. Бар и Ади веќе имаат две ќерки Лив и Ел.

Топ моделот  во опуштено издание сега е фотографирана на шопинг во Милано., а во преден план е нејзиниот стомак.

Фото: На Бред Пит годините не му можат ништо!!!

Холивудскиот актер Бред Пит ги „излуде“ жените од целиот свет. Годините не му можат ништо.

Славниот актер уште еднаш докажа дека за него годините се само обична бројка.

Во фотосесија за насловната страница на магазинот „ GQ" Бред само потврди дека како минуваат годините тој излгеда се подобро и подобро.

Фотографиите многу брзо се појавија на социјалните мрежи и буквално предизвикаа хаос.

Иако холивудскиот заводник е длабоко влезен во шестата деценија од животот тој и понатаму ги воодушевува жените со својот изглед.

Многу коментираат дека 55- годишниот Бред е како виното. Што постар тоа подобар.

Листа на најбогатите во „белиот спорт“ на светот!!

Спортската индустрија во последните неколку децении е една од најбогатите, спортистите посебно во последните 20-тина години заработуваат многу пари.

 Ако мислите дека најбогати спортисти се фудбалерите се лажете, тенисерите котираат многу подобро од што мислите.

Најбогат во светото на „белиот спорт“ е легендарниот тенисер а сега менаџер  од Романија, Јон Циријак. Тој е еден од првите Романци која се појавил на листата на милијардери на Форбс. Неговото богатство се проценува на 1,1 милијарда долари.

Тенисерот со најголем број на Грен слем трофеи, славниот Швајцарец Роџер Федерер е вториот најбогат учесник во светскиот тенис со богатство од 450 милиони долари. Федерер покрај трофеите заработи и вистинско богатство пред се од спонзорите. Според финансиските стручњаци богатството на Федерер во следните години сигурно двојно или тројно ќе се зголеми.

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е трет на оваа листа . Богатсвотот на српскиот тенисер се проценува на 200 милиони долари.

Зад Ѓоковиќ на листата на најбогати во „белиот спорт“ се Марија Шарапова со 195 мил. долари, Рафаел надал со 180, колку што е проценето богатството и на Серена Вилијамс. Високо котираат и Андре Агаси со 175, Енди мареј со 165 мил, Пит Сампрас со 150 и Џон Мекинро со 100 милиони долари.

притисни ентер